Domů » O autorovi

O autorovi

Jmenuji se Pavel Krásenský a narodil jsem se v roce 1972 v Chomutově. V současné době pracuji jako vedoucí přírodovědného oddělení a kurátor entomologické sbírky v Oblastním muzeu v Mostě. Fotografii se věnuji aktivně od roku 1995, kdy jsem používal analogový fotoaparát Minolta. Pak jsem vystřídal několik dalších fotoaparátů a konečný výběr padl na digitální zrcadlovku CANON EOS 5D mark II a EOS 6D mark II. Více o mém vybavení můžete najít zde.V průběhu 20 let jsem navštívil řadu zemí jako např. Slovinsko, Slovensko, Chorvatsko, Makedonii, Řecko, Španělsko, Itálii, Indii, Dánsko, Polsko, Maroko, Makaronézii, Austrálii, Sumatru, Malajsii, Francouzskou Guayanu ad. Mé fotografie jste mohli vidět i na řadě autorských výstav v Chomutově, Kadani, Klášterci nad Ohří, Litoměřicích, Jihlavě, Děčíně, Karlových Varech, Hluboké nad Vltavou, Praze apod. Kromě fotografie se již více než 25 let věnuji i vědecké ilustraci. Ilustroval jsem desítky odborných prací a několik vědeckých knih.

Nikdy jsem neměl příliš velké umělecké ambice a tak fotografuji především dokumentární fotografii a snažím se zachycovat zajímavé situace, které nám příroda přináší. Fotografie by neměla být jen pěkným a dokonalým obrázkem, ale měla by mít příběh a autor by měl dobře znát to co je na fotografii. Fotografuji především bezobratlé a rostliny, ale občas asi jako každý utíkám i k jiným fotografickým tématům jako je např. krajina nebo portrét.

Již řadu let lektoruji fotografické workshopy a jako entomolog mohu navíc nabídnout i znalost bezobratlých a jejich života. Vidět mne můžete na řadě fotografických setkání po celé republice. Mé fotografie a články se objevují v nejrůznějších knihách, časopisech, propagačních materiálech apod. Své fotografie prezentuji na svém vlastním webu www.macrophotography.cz, který má za cíl nejen ukazovat zajímavé fotografie, ale především vzdělávat formou článků. Dále můžete mé fotografie vidět na serverech www.fotoaparat.cz, www.fotopatracka.cz, www.biolib.cz, www.naturfoto.cz, www.zoopark.cz, www.flickr.com, www.photomacrography.net, 500px.com ad.

Rozhovor pro server World Web Photo Gallery (5.6.2012)

Mé články na serveru www.fotoaparat.cz naleznete zde.

Fotovýstava na serveru www.fotoaparat.cz

Autorská galerie na serveru www.biolib.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace